Clean Up the World

Napsal Lukáš Jirotka Dne . Kategorie Clean Up The World

Letos na jaře se opět koná  akce Clean Up the World (v Liberci již 19 let na jaře i na podzim a ve světě již po 26 let od 1989). Pojďte se s námi zúčastnit a pomozte nám uklidit přírodní lokality i Vaše okolí od odpadků a nežádoucích materiálů.

Staňte se součástí této celosvětové akce, která probíhá každým rokem ve více než 130 zemích. Těšíme se na vaši spolupráci.

Setkání s přírodou Císařského kamene

Napsal Morávková Květa Dne . Kategorie Aktuality

rozhledna Císařský kámen

Připravili jsme pro vás Setkání s přírodou Císařského kamene, které proběhne v sobotu 21.6. od 14 hodin. Sraz účastníků u restaurace Mojžíšův pramen.

Komentovaná vycházka nám představí krásné přírodní území s Mlýnským potokem, tůňkami, nepřístupnými mokřady a suťovými lesy. V hospodářském lese si návštěvníci prohlédnou rybníček Malý Tajch a budou moci navštívit i o kousek výše krásně zrekonstruovanou rozhlednu Císařský kámen.

Setkání s přírodou Opičáku

Napsal Morávková Květa Dne . Kategorie Aktuality

lokalita Opičák, Liberec

Připravili jsme pro vás Setkání s přírodou Opičáku, které proběhne v sobota 14.6. od 10 hodin. Sraz účastníků u vchodu do lokality. Informační tabule na ohradě u vstupní brány.

Komentovaná procházka po lesíku Opičák uprostřed Liberecké aglomerace. Prostor bývalé cihelny dnes tvoří unikátní pseudolužní porost. Některé stromy jsou přes sto let staré a pochází zřejmě ještě z původní zeleně areálu cihelny. Díky ptačí pozorovatelně se návštěvníci dostanou až do koruny stromů.

Den Země 2014

Napsal Šárka Vaškaninová Dne . Kategorie Aktuality

Dne 27.4.2014 se v Ruprechtickém cvičáku koná akce Clean Up the World společně s happeningem ke Dni Země. Akce začíná uklidem odpadků v Ruprechtickém cvičáku, poté se přemístí na louku u hřbitova, kde se začne občanský a kulturou prokládaný happening. Jako kulturní vložka zahraje kapela Pakáž. Připraveny jsou také hry a tvůrčí dílnička pro děti a rodiče. Zde budou k vidění zajímavosti z materiálů ekologických neziskovek. Vítány jsou hudební nástroje, bubínky, zpěv, dobrůtky na ohýnek a skládací stoličky.